Xiaomi Pad 6 serisinin yonga seti, pil ve ekran özellikleri resmi olarak onaylandı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu ayın ilerleyen günlerinde Pad 6 ve Pad 6 Pro tabletlerini Çin pazarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İki tablet, çeşitli sızıntı ve söylentilerin konusu oldu. Şimdi, resmi çıkışından önce, şirket gelecek tabletleri öne çıkarmaya başladı ve en son çıkan ipuçları, yonga setlerini, pil kapasitelerini ve ekran özelliklerini onayladı.

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro’nun yani her iki Xiaomi Pad 6 serisi tabletinin de 18 Nisan’da piyasaya sürüleceği onaylandı. İkisi de orta sınıf cihazlar olarak gelecek, Pro modeli ise kutudan çıkar çıkmaz üst düzey özelliklere sahip olacak. En son çıkan ipuçları, normal Pad 6’nın işlemci olarak Snapdragon 870 yonga setini kullanacağını ortaya koydu. Bu yonga seti yeni gibi gelebilir ancak gerçekte geçen yılki Pad 5 Pro’da bulunan Snapdragon 865‘in yeniden markalanmış bir versiyonudur.

Xiaomi Pad 6 serisinin yonga seti, pil ve ekran özellikleri resmi olarak onaylandı

Xiaomi Pad 6 Pro, geçen yılın Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacağı söyleniyor ki bu oldukça yetenekli bir yonga setidir ve bu yıl piyasaya sürülen birçok orta sınıf cihazın gücünü beslemektedir. Ayrıca, marka önümüzdeki tablet serisinde, 309 PPI ve 2,8K çözünürlükle 144 Hz ekran elde edeceğini açıkladı. İki tabletin de 11 inç panel alacağı tahmin edilse de henüz resmi bir onay yok.

Dahası, Xiaomi, Pad 6 serisinin 8.600 mAh çift hücreli bir batarya ile donatılacağını ve yeni derin uyku moduna konulduğunda bekleme süresinin 47,9 gün kadar olacağını iddia ediyor. Bataryayı şarj etmek için tabletler, 67W hızlı kablolu şarjı destekleyecektir. İki cihazın da kablosuz şarjı destekleyip desteklemeyeceği ise belirsizdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*