Xiaomi küresel kullanıcılar için harekete geçiyor!

Xiaomi piyasaya sürmüş olduğu uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla dünya bir dönem çok popülerdi. Özellikle ülkemizde bir dönem en çok satan telefon ünvanını elinde bulunduran firma aradan geçen zamanda kullanıcılarına kulak asmadığı için halen eleştirilerin odağında. Şirket, küresel kullanıcılar içinse son bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi Global kullanıcılara destek vermeye başlıyor

Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro ve Mi 10 Ultra şirketin sunmuş olduğu eski amiral gemisi modellerinden oluyor. Cihazlarda zamanının en iyi Snapdragon 865 işlemcisi yer alan bu modeller küresel kullanıcılar için güncelleme almamıştı.

Şirket en son Avrupa ROM’ları için güncelleme yayınlarken Global kullanıcıların en güncel arayüzü alıp almayacağı henüz bilinmiyordu. Avrupa bölgesinin güncellemesi başladıktan sonra Xiaomi Global ROM sahibi kullanıcılara da en güncel yazılım desteğini sunmak istiyor.

İyi bir Amoled panele sahip olan cihaz, kaliteli kamera sensörleri ve yüksek ses seviyesine sahip stereo hoparlörleri ile zamanın en iyi modellerindendi. 2020 yılında tanıtılan cihazların güncelleme alması kullanıcılar açısından iyi bir haber gibi görünüyor. Ancak bildiğiniz gibi Xiaomi güncellemeleri kendi ülkesi haricindeki bölgelerde anlaşmalar gereği bazı özelliklerden yoksun sunuyor.

Xiaomi Mi 10 serisi için MIUI 14 güncellemelerinin dahili MIUI yapıları V14.0.1.0.TJAMIXM ve V14.0.1.0.TJBMIXM olmakta. Güncelleme Android 13 tabanlı MIUI 14 arayüzünü kullanıcılara sunacak.

Güncellemenin Nisan ayının sonlarında Mi Pilot kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor. Diğer tüm kullanıcılar sürümlerde hata bulunmadığı takdirde yeni güncellemeyi alacaklar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*