Xiaomi meydan okudu hepiniz birden gelin!

3 – 4 yıl öncesine kadar Xiaomi isminden pek kimsenin haberi yoktu. En azından Türkiye’de. Çin kökenli bu akıllı telefon üreticisi sadece birkaç yıl içerisinde global pazarda isminden en çok söz ettiren markalardan biri haline geldi.

Xiaomi’nin bu başarısının sadece fiyat performans odaklı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat tam olarak böyle değil.

Xiaomi meydan okudu hepiniz birden gelin!

Çinli üretici geliştirdiği modelleri gerçekten de rakiplerine oranla hayli düşük kar marjıyla satıyor. Lakin kazandığı parayı da yine geliştirmeler için kullanıyor.

Örneğin Xiaomi şu aralar kendi ekranı, kamerası ve yonga seti üzerinde çalışmalar yürüten ender firmalardan biri.

Çinli şirket özellikle de kamera tarafında çok önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. Bu yatırımların meyvelerini de Mi 10 Ultra ile toplamaya başlamışlardı. Mi 10 Ultra DxOMark’ta rakiplerini geride bırakarak zirveye yerleşmeyi başarmıştı.

Xiaomi’nin bu başarısının ardından OnePlus, Vivo ve ZTE gibi markalar da kamera tarafında yatırım kararı aldı.

Weibo’da konuşan bazı Xiaomi yetkilileri rakiplerinin hamlelerinin kendilerini güçlendireceğini söyledi. Bir anlamda rakiplerine hodri meydan dedi de diyebiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce akıllı telefon pazarında fiyat performans doğrultusunda en iyi kamera deneyimi sunan üretici hangisi?

Malum Huawei de kamera konusunda hayli iddialı olan isimler arasında yer alıyor. Elbette önemli olanın ucuz fiyata iyi bir deneyim sunmak olduğunu da unutmamak gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*