Xiaomi kullanıcılarına kötü haber!

Kullanıcılarının karşısına hep iyi haberler ile çıkan Xiaomi, bugün kötü haberi verdi. Çinli teknoloji devi çok sevilen uygulamasını yakında kapatacağını resmi olarak açıkladı.

Xiaomi MiTalk için yolun sonu göründü

Hatrılayacağınız üzere Xiaomi, MiTalk uygulamasını ilk kez Kasım 2010’da, Tencent’in popüler WeChat‘i piyasaya sürmesinden çok önce kullanıma sunmuştu. Çin’de oldukça popüler olan uygulama Eylül 2014 itibarıyla yeni 7,5 milyon aktif kullanıcıyla 70 milyon kullanıcıya ulaştı.

Ancak Xiaomi’nin MiTalk uygulamasının popülaritesi yıllar içinde azaldı. Bu nedenle Mi Talk ekibi, hizmetin önümüzdeki ay durdurulacağını duyurdu. Xiaomi MiTalk’un fişini 19 Şubat 2021’de çekecek.

Xiaomi, kullanıcıların sohbet geçmişini, kişisel verileri ve diğer bilgileri ayrı ayrı kendilerinin dışa aktarmasını tavsiye ediyor. Android 8 ve sonraki sürümlerde çalışan cihazlar toplu dışa aktarmayı destekliyor. Ekip ayrıca, hizmet durdurulduktan sonra herhangi bir kullanıcı bilgisinin dışa aktarılamayacağı konusunda uyarıyor.

Xiaomi konuyla ilgili olarak; “Sevgili MiTalk kullanıcıları; Mi Talk piyasaya çıktığından beri herkes tarafından derinden desteklendi ve sevildi ve Mi Talk ekibi çok minnettar. İş değişiklikleri nedeniyle, Mi Talk hizmetini 19 Şubat 2021 öğlen 12: 00’de durduracağız. Ayrıca, size hizmet sunduğumuzda yasal olarak toplanan ilgili bilgiler ulusal yasalar ve düzenlemeler ile MiTalk Gizlilik Politikası’na uygun olarak saklanacaktır. Saklama süresinden sonra kişisel bilgilerinizi sileceğiz veya anonim hale getireceğiz. Son olarak, her MiTalk kullanıcısına geçmişte destekleri ve arkadaşları için teşekkür etmek istiyorum. MiTalk’un askıya alınmasının neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Gelecekte, Mi Talk ekibi size daha fazla yeni hizmet sunmak için çok çalışacak.” ifadesini kullandı.

Eğer MiTalk kullanıyorsanız mesajlarınızı Şubat ayına kadar yedeklemenizde fayda var. Aksi durumda sunuculara bir daha giriş yapamayacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*