Snapdragon 870 ile uygun fiyatlı amiral gemileri gelecek

Yonga seti üreticisi Qualcomm, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Snapdragon 888 yonga seti ile karşımıza çıkmıştı. İlk olarak Xiaomi Mi 11 modelinde kullanılan bu yonga seti daha sonra Galaxy S21 ailesinde de yer almıştı. Qualcomm bugün ise sürpriz bir şekilde yine tepe işlemci konumunda olan Snapdragon 870 ile karşımıza çıktı.

Snapdragon 870 özellikleri ile neler sunuyor?

Uygun fiyatlı amiral gemisi modellerinin gelmesi için geliştirilen Snapdragon 870, sunduğu özellikler ile abisini aratmıyor diyebiliriz. Snapdragon 870 yonga seti 7nm üretim süreci ile üretiliyor. Kryo 585 çekirdeklerinin oluşturduğu SD 870, 3.2 GHz’ye kadar frekans hızı sunabiliyor.

Qualcomm; Snapdragon Elite Oyun, yapay zeka, küresel 5Gsub-6 GHz ve harici Snapdragon X55 modem ile mmWave özelliklerini bu yonga setinde yer veriyor..

Qualcomm Snapdragon 870, Motorola, iQOO, OnePlus, OPPO ve Xiaomi’den yakında gelecek olan bir dizi amiral gemisi cihazına güç sağlayacak. Snapdragon 870 tabanlı ticari cihazların 2021’in ilk çeyreğinde duyurulması bekleniyor.

Fiyat konusunda Snapdragon 888’e göre daha mütevazi olacak olan SD 870, amiral gemisi segmentinde fiyatların düşmesini sağlayacak. Bu sayede 400 – 500 dolar seviyelerinde canavar telefonlar görebileceğiz.

Kağıt üzerinde Snapdragon 888 ile hemen hemen aynı olan yeni yonga seti, MediaTek’in yakında tanıtacağı Dimensity 1200 yonga setinde rakip olacak. Geçen yıl orta segmentte MediaTek’e liderliği kaptıran Qualcomm, bu yıl işi sağlama almak istiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*