Xiaomi, katlanabilir akıllı telefonlara çağ atlatmayı planlıyor

Xiaomi, yenilik dünyasında sınır tanımaz bir markadır ve sürekli olarak akıllı telefon tasarımı ve işlevselliğinde sınırları zorlar. En son başarılarından biri, gelecekteki cihazları için benzersiz ve devrim niteliğinde bir tasarım sunan, katlanabilir bir cep telefonu görünüm patentinin yetkilendirilmesidir.

Beijing Xiaomi Mobile Software tarafından yapılan başvuru, Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından yakın zamanda yetkilendirildi. Mobil iletişim, kamera, ağ ve multimedya uygulamaları için tasarlanan bu yeni katlanabilir cep telefonu, katlanabilir akıllı telefon pazarına farklı bir bakış açısı getiriyor. Tasarımın temel özelliği, mevcut katlanabilir cihazlardan ayıran özgün şeklidir.

Xiaomi, katlanabilir akıllı telefonlara çağ atlatmayı planlıyor

Patent görüntülerine göre, telefon ekranının üst yarısı arka tarafa katlanarak ön kameranın katlandıktan sonra arka kamera olarak kullanılmasına olanak sağlar. Bu yenilikçi tasarım, ön ve arka kameralar arasında sorunsuz geçiş sağlayarak, ayrı bir arka kamera modülüne ihtiyacı ortadan kaldırır ve cihazın daha kompakt olmasını sağlayabilir.

Patent görüntüleri, katlanabilir telefonun neye benzeyeceği konusunda bir bakış sunsa da, bu tasarım henüz piyasada görülmedi. Bu yeni katlanabilir ekran formu, katlanabilir akıllı telefon endüstrisini devrim niteliğinde değiştirebilir ve Xiaomi’nin teknoloji alanındaki yenilikçi yaklaşımına bir başka kanıt olabilir.

Henüz bu patent tasarımının üretime geçip, sonunda tüketicilerin elinde olup olmayacağı belirsizdir. Ancak, Xiaomi, akıllı telefon tasarımı konusunda sınır tanımaz ve bu son patent yetkilendirmesi, yenilikçiliklerine olan bağlılıklarının bir başka kanıtıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*