Xiaomi 2021 yılında çıkarttığı iki eski modele güncelleme sunacak!

Çinli şirket Xiaomi, 2021’de tanıttığı iki yeni modeline MIUI 14 ara yüzü sunacağını açıkladı. Şirket yeni politikasıyla eski modelleri güncel tutmayı planlıyor.

MIUI 14 güncellemeleri hızla dağıtılıyor

Şirket güncelleme konusunda geri kalmış olsa da eski modellerine güncelleme sunması kullanıcıların hoşuna gidebilir. MIUI 14 ara yüzü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro modellerine sunulacak. Bu akıllı telefonlar 2021 yılında tanıtılmıştı.

Güncellemenin belki de en üzücü tarafı üst yapı MIUI 14’ün eski Android sürümü ile çıkacak olması. Güncellemeden sonra cihazlar Android 12 olarak kalırken bu sürümle birlikte gelmesi düşünülen Android 13 sürümü rafa kalkmış olacak.

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro Avrupa ROM kullanıcıları için gelecek olan güncellemenin yapı numarası V14.0.1.0.SJDEUXM olarak belirlenmiş. Güncelleme paketini aşağıdaki resmi bağlantı aracılığıyla indirebilirsiniz. Güncellemenin Mi Pilot olan kullanıcılar için sunulduğunu hatırlatalım.

Bu ROM hala Android 12 tabanlı olsa da Android 13 tabanlı güncelleme ile diğer cihazlarda gördüğümüz bazı performans iyileştirmelerinin cihazlara gelmesi bekleniyor. Performans değişiklikleri arasında sistem kararlılığı, gecikmenin ortadan kaldırılması ve geliştirilmiş performans gibi iyiliştirmler yer alıyor.

Akıllı telefonunuzda MIUI 14’ü kullanıyor musunuz? Yeni sürümle gelen değişiklikleri yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*