Xbox sahipleri için ucuz donanım seçenekleri trend oldu!

Microsoft, Xbox için yeni genişletilebilir depolama birimlerinin üretimine yoğunlaşmış gibi görünüyor. Bir e-ticaret platformunun veri tabanında görülen Western Digital 1TB genişletme kartı, Xbox Series S / X konsolları için $179,99 fiyatla satışa sunulmuş durumda. Bu harici depolama birimi, Seagate tarafından üretilmeyen ilk Xbox ünitesi olarak da dikkat çekiyor.

Microsoft, yaklaşık üç yıl önce Xbox Series S / X konsollarıyla birlikte Xbox genişletilebilir depolama kartlarını piyasaya sürdü. 1TB kartlar $219,99 fiyatla satışa sunulmuş ve sadece Seagate tarafından üretilmişti. Seagate’den 512GB ve 2TB seçeneklerini görsek de, fiyatlar benzer depolama alanına sahip PS5 konsolları için düştüğü halde yüksek seviyede kalmaya devam etti.

Xbox sahipleri için ucuz donanım seçenekleri trend oldu!

Xbox genişletilebilir depolama için ek bir üreticiye ihtiyaç duyuluyordu ve umarız bu yeni gelişme fiyatları doğru yönde hareket ettirmeye yardımcı olacaktır. Söz konusu e-ticaret platformunun Western Digital C50 1TB genişletme kartının fiyatı, Seagate modelinden $40 daha düşük. Ancak $179,99 fiyat etiketi 1TB depolama için hala çok yüksek, özellikle şu anda $79,99’a Samsung 980 Pro 1TB PCIe Gen4 sürücü bulabileceğinizi düşündüğünüz zaman.

Microsoft, Xbox Series X / S konsolları için özel depolama kullanmaya karar verdi, bu da kurulumu tüketici dostu hale getirdi. Ancak tek bir üreticinin olması fiyatların düşmesine engel oldu. Sony ise oldukça standart bir M.2 SSD genişletilebilir depolama yuvası seçti, bu sayede PS5 sahipleri piyasada bulunan çeşitli sürücüleri kullanabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*