Windows 12 söylentileri fazlasıyla canınızı sıkabilir!

Microsoft’un Windows 11‘i çıkardıktan sonra, özellikleri hakkındaki tartışmaların odağı, sistem gereksinimleri konusunda daha çok yoğunlaştı. Şirketin yüksek standartları, Windows 11’in birçok donanım yapılandırması ile uyumsuz olmasına neden oldu ve bu durumun popülerliğini etkiledi. Microsoft’un yeni bir sürümü üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşmaya başladı ve Windows 12 için olası donanım gereksinimleri sızdırıldı. Peki kullanıcılar, bunların daha tatmin edici olacağını düşünecekler mi?

Windows 11’in sistem gereksinimleri tartışmalı olduğundan, insanlar Windows 12’nin neler getireceğini merak ediyorlar. Henüz resmi çıkış tarihi birkaç yıl uzakta olmasına rağmen, yeni Windows neslinin ne getirebileceği hakkında bazı erken donanım gereksinimleri ortaya çıktı. Alman yayını Deskmodder’a göre Microsoft, Şubat 2022’den beri Windows 12 kod adı “Next Valley” üzerinde çalışıyor.

Windows 12 söylentileri fazlasıyla canınızı sıkabilir!

Söylentilere göre, Windows 12, en az 8GB RAM gerektirebilir ve Windows 11’in gereksinimlerini ikiye katlayabilir. Depolama gereksinimleri hakkında bir söylenti yok, ancak bazıları yazılım kurulumu için sabit disk sürücülerini (HDD) terk edip, katı hal sürücülerine (SSD) yönelebileceğini düşünüyor.

İşletim sistemi, Intel’in 14. Nesil Meteor Lake-S masaüstü işlemcileri ile uyumlu olacak gibi görünüyor. Bu işlemcilere sahip cihazlar, Windows 12‘yi çalıştıran ilk cihazlar arasında yer alabilirler. Ancak Meteor Lake-S hakkında sınırlı bilgi mevcut ve henüz Windows 12 ile doğrudan bir bağlantı kurulmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*