WhatsApp yeni güvenlik özelliklerini kullanıma sunuyor

WhatsApp kullanıcıları için harika bir haber var, çünkü şirket, hesaplarını korumak için önemli güvenlik özelliklerinin dağıtımına başladığını duyurdu. Yeni özellikler, WhatsApp kullanıcılarına ekstra gizlilik katmanları sağlayacak ve kişisel mesajlarının üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak.

İlk olarak, en son güncelleme, bir WhatsApp kullanıcısı yeni bir cihaza hesabını taşımak istediğinde yeni bir güvenlik önlemi sunuyor. Bugünden itibaren WhatsApp, hesaplarını başka bir cihaza taşımak isteyen kullanıcılardan ek bir güvenlik kontrolü olarak bunu gerçekten yapmak istediklerini doğrulamalarını isteyebilir. Bu, hesaplarının yetkisiz bir şekilde başka bir cihaza taşınması girişimlerine karşı kullanıcıları uyaracak önemli bir özelliktir.

WhatsApp yeni güvenlik özelliklerini kullanıma sunuyor

WhatsApp’ın eklediği başka bir önemli özellik de cihaz doğrulamasıdır. Mobil cihazlarda kötü amaçlı yazılımların kullanıcıların izni olmadan telefonlarını istismar etmesini ve WhatsApp’larını istenmeyen mesajlar göndermek için kullanmasını önlemek için özel güvenlik kontrolleri eklenmiştir.

Bu kontroller, hesabın doğrulanmasına yardımcı olacak (kullanıcının herhangi bir işlem yapması gerekmez) ve umarız cihazlarına yetkisiz erişim olan kullanıcıları daha iyi koruyacak. Bu özelliğin altında nasıl çalıştığıyla ilgili daha fazla ayrıntı için Meta’nın gönderisine bakabilirsiniz.

Son olarak, WhatsApp’ın otomatik güvenlik kodları özelliği yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme, “Anahtar Şeffaflığı” adı verilen bir işleme dayanan yeni bir güvenlik özelliğinden oluşuyor ve WhatsApp kullanıcılarının güvenli bir bağlantıya sahip olduklarını otomatik olarak doğrulamalarına izin vermesi gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*