WhatsApp alternatifi olan en iyi 5 mesajlaşma uygulaması

Sizler için WhatsApp alternatifi olan en iyi 5 uygulamayı bir araya getiriyoruz. İşte detaylar!

Bilindiği gibi WhatsApp, yeni gizlilik koşullarını açıkladı ve bu koşullar gündeme adeta bomba gibi düştü. Uygulamanın Facebook ile rahat rahat veri alış verişi yapabilecek olmasını kimileri umursamadı ancak çoğu kullanıcı bunu kabul etmek istemedi. Popüler mesajlaşma uygulamasının yeni gizlilik koşullarını kabul etmeyenler ise 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren WhatsApp‘ı kullanamayacak.

Tüm bunların yanı sıra Avrupalı kullanıcıların koşulları kabul etmese bile WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilecek olması şok etkisi yarattı. Bu durum ise Türk kullanıcılar için geçerli değildi. Yani biz WhatsApp‘ın bu koşullarını ya kabul edeceğiz ya da uygulamayı silmek durumunda kalacağız. Eğer siz ikinci seçeneğe daha yakınım diyorsnaız, şu anda doğru yerdesiniz demektir. Zira sizler için WhatsApp alternatifi olan en iyi 5 uygulamayı derledik!

Telegram

Telegram aslında hemen herkesin bildiği bir uygulama. Kullanıcıların verilerini paylaşmayan ve gizliliği öne çıkaran uygulama, WhatsApp’tan daha gelişmiş özellikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor. Ayrıca sağlam alt yapısı sayesinde düşük internet hızlarında bile mesajlar anında karşı tarafa ulaşıyor.

Viber

Görüntülü ve sesli konuşma uygulaması olarak öne çıkan Viber, ayrıca uçtan uca şifreleme ile sağlıklı bir mesajlaşma ortamı sağlamayı başarıyor.

Signal

Elon Musk’ın önerisi ile ün kazanan Signal, şu anda ülkemizdeki en popüler ikinci uygulama konumunda. Eğer siz de denemek istiyorsanız, uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca hesabınızı silmeniz de oldukça kolay.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*