Vivo X Fold 2’nin piyasaya çıkış tarihi belli oluyor

Vivo X Fold 2, bir süredir sızdırılıyordu ve bugün şirket nihayet varlığını doğrulayarak, önümüzdeki ayın duyurulacağını açıkladı. X Fold 2, geçen yılın X Fold Plus modelini takip eden markanın en son katlanabilir telefonu olacak. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile çalışan dünyanın ilk katlanabilir telefonu olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Vivo’nun Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Huang Tao, yaklaşan Vivo X Fold 2’nin 2023 Boao Forumu’nda sergileneceğini açıkladı. Lider, katlanabilir telefonun sızıntılarının ve canlı görüntülerinin Nisan ayındaki lansmanından önce ortaya çıkabileceğini belirtti. Yeni Vivo akıllı telefonunun tam lansman tarihi hala bir sır olarak kalmaya devam ediyor.

Vivo X Fold 2’nin piyasaya çıkış tarihi belli oluyor

Ek olarak, ünlü duyumcu Digital Chat Station, birkaç ana özelliği açıkladı. İpuçları, X Fold 2’nin Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle çalışacağını ve bu yeni yonga setiyle bu kategorideki ilk telefon olacağını ortaya koydu. Bu, X Fold 2‘yi Ağustos ayında piyasaya sürülecek olan Samsung’un katlanabilir serisinin önünde konumlandırıyor.

Yeni telefonun, 120W hızlı şarjı destekleyen bir 4.800 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, Vivo X90 ve iQOO 11 Pro‘da bulunan 50MP kamerasıyla Sony IMX866 sensörü, OIS ve V2 ISP desteklenen bir kameraya sahip olması bekleniyor.

Rapora göre, Vivo, katlanabilir cihazı Vivo X Flip ve Vivo Pad 2 ile birlikte yerel pazarında piyasaya sürecek. Ancak, Vivo X Flip‘in küresel piyasada piyasaya sürüleceği, diğer iki ürünün ise sadece Çin pazarına özgü kalacağı spekülasyonları var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*