VentureBeat, makalelerinde AI kullanan en son yayın oldu

“Muhabirler, doğru ve bağımsız olarak doğrulanabilir oldukları sürece yapay zeka tarafından yazılmış “cümleleri ve parçaları” makalelere eklemeye teşvik edilecek.”

Nuñez, OpenAI destekli teknolojinin “ekipte başka bir kişinin” olmasına benzer bir durum olduğunu söylüyor. VentureBeat, sınırlı ve orijinal olması koşuluyla yapay zeka içeriğinin kullanıldığını ifşa etmeyecek ve tüm makalelerini teknolojiyi kullanarak oluşturmayı da amaçlamayacak.

Ocak ayında, CNET’in kasım ayından bu yana tüm finansal makaleleri üretmek için yapay zeka kullandığı haberi ortaya çıkmıştı.

VentureBeat, makalelerinde AI kullanan en son yayın oldu

Bir deneme olarak nitelendirilmelerine rağmen, makalelerin yarısından fazlası en azından küçük düzeltmeler gerektiriyordu. Bazılarında çok sayıda intihal bulunuyordu. Algoritmaların parçaların ne kadarını özgün olarak ürettiği de belli değildi.

Bing Chat, ChatGPT ve Google Bard gibi üretken yapay zeka, arama sonuçları ve hatta eğlence için yaratıcı bir araç olarak giderek daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte üzerlerinde intihal, temel doğruluk ve kopya çekmeyi içeren etik kaygılar bulunuyor. Ayrıca güvenle ilgili sorular da var: içerik oluşturucular, küçük ve tespit edilemez olsa bile AI kullanımlarını ifşa etmeli mi? Daha geniş haber endüstrisinin insan yazarların yerini tamamen alması beklenmese de, yapay zekanın gerçek insanlara olan ihtiyacı azaltmak için kullanılabileceğine dair endişeler de var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*