Ünlü teknoloji milyarderinden Bitcoin ve Kripto para hakkında çarpıcı açıklamalar!

Bir zamanlar BTC’nin 200.000 dolara ulaşacağını söyleyen milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, kripto paranın Amerika’da artık öldüğünü açıkladı. Milyarder, dijital varlıkların ölümü için mahkemeleri ve özellikle de “silahlarını kriptoya doğrulttuğunu” söylediği SEC’i suçluyor.

Kripto Buhranı çöküşle bitebilir

Yardımcı sunuculuğunu üstlendiği All-In podcast’inin son bölümünde konuşan Palihapitiya, kripto paranın Amerika bitme derecesine gelmesi için sektörü düzenleyen bazı mahkemeleri suçladı.

Palihapitiya, “Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri silahlarını kriptoya doğrulttu” diyen milyarder, artık geri dönüşünün zor olduğunu belirtiyor. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan Coinbase‘in ABD dışına çıkmayı düşündüğü ve geçen hafta Bermuda’da faaliyet gösterebilmesi için şirket lisansı satın aldığını belirtiyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, CNBC’ye verdiği demeçte, mahkemelerin geçen ay ki Wells bildirimi yayınlamasının ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yıllarca sürecek bir mahkeme savaşına hazırlandıklarını açıkladı. Coinbase Pazartesi günü SEC’e dava açmıştı. Bunun nedeni ise Coinbase’e atılan “kanunları çiğneme” iddiası diyebiliriz.

Palihapitiya’nın yaptığı açıklama şu şekilde;

“Kripto Amerika’da öldü. Demek istediğim, şimdi [ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu başkanı] Gensler bile bankacılık krizinin suçunu kriptoya atıyor. Bu yüzden Birleşik Devletler yetkilileri sıkı bir şekilde silahlarını kriptoya doğrulttu.” dedi. Gensler, bankacılık kriziyle ilgili kongre konuşmasında başarısız kripto dostu bankalar olan Silvergate Bank ve Signature Bank of New York’u suçladı.

Başka bir borsa olan Bittrex, mevcut ABD düzenleyicileri ve ekonomisi ortamında faaliyetlerine devam edebilmesi için ABD’deki faaliyetlerini tasfiye edeceğini açıklamıştı.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 $’a halen çok uzak. Ancak yılın başından bu yana yaklaşık %65 artışla 16.675 $’dan şu anki fiyatı olan 27.414 $’a yükselmeyi başardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*