Nokia yeni “asker telefonu” modelini tanıttı

Nokia, klasik şeker çubuğu tarzı mobil telefonu Nokia 105 4G’nin güncellenmiş bir sürümünün piyasaya çıkacağını duyurdu. Yeni versiyon, önceki sürümüne kıyasla daha uzun pil ömrü vadeden daha büyük bir batarya içeriyor. Telefon ayrıca Alipay’i destekliyor ve şu anda 229 yuan olan düzenli fiyatından 199 yuan (~29 $) kadar daha uygun bir fiyatla ön sipariş verilebiliyor.

Nokia 105 4G’nin yeni versiyonu, batarya kapasitesinin %42 artmasıyla (1450mAh), 32 GB’a kadar genişleyebilen depolama alanı, Bluetooth 5.0 ve Migu müzik ve Himalaya fonksiyonlarını destekleme gibi birçok yükseltme sunuyor. Ancak, sesli yayın fonksiyonu kaldırılmış durumda. Ayrıca, telefonun tuşları daha kalın hale getirilmiş ve siyah ile mavi renk seçenekleri sunulmuştur.

Nokia yeni “asker telefonu” modelini tanıttı

Değişikliklere rağmen, yeni telefon klasik şeker çubuğu tasarımını ve fiziksel tuşları koruyor, bu da yaşlı kullanıcılar, öğrenciler ve yedek telefon ihtiyacı olanlar için ideal bir seçim olmasını sağlıyor. Nokia 105 4G HIA, ödeme menüsüne veya sağ tıklama yoluyla Alipay’e hızlı erişim sağlayan öne çıkan bir özelliğe de sahip. Ödeme QR kodu veya barkodu “ödeme kodu”na tıklayarak erişilebilir.

Nokia 105 4G’nin diğer özellikleri arasında, hoparlör veya kulaklık olmadan oynatılabilen kablosuz harici radyo bulunuyor. Ayrıca “yukarı yön” düğmesiyle açılıp kapatılabilen fener özelliğini de destekler. Son olarak, klasik “Yılan” oyunu telefonun ön yüklemesinde bulunur.

UNISOC T107 hafif çipi tarafından desteklenen yeni Nokia 105 4G, orijinaline layık bir halef olarak kabul edilebilir. 28 Nisan’da piyasaya sürülecek olan cihaz güvenilir ve uygun fiyatlı bir mobil telefon arayan tüketiciler için popüler bir seçenek olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*