Twitter ücretsiz onay işaretini kimlere verecek? Kafalar karıştı

Geçen hafta Twitter, eski doğrulanmış programı 1 Nisan‘da sonlandıracağını söylemişti, ancak bu CEO Elon Musk tarafından Twitter’a geri çağrılan biri de dahil olmak üzere belirli vakalarla sınırlıydı. Ki zaten bu arada yeni bir rapor en çok takip edilen sitelerin yaklaşık 10.000 kadarının Twitter Blue’ya abone olmasalar bile eski onay işaretlerini koruyacağını gösterdi. Ve şimdi Twitter, hem eski onaylı hem de Twitter Blue aboneleri için aynı durumu yaşıyor ve bu da onları birbirinden ayırmayı zorlaştırıyor.

Doğrulanmış eski Twitter kullanıcıları, 1 Nisan’da Twitter Onaylı hesaplarının kaldırılmaya başlanacağı bildirildikten sonra, hafta sonu onay işaretlerini kaybetmeyi bekliyordu. Bununla birlikte, bildirildiğine göre, kullanıcıların doğrulamasının kaldırılması zahmetli bir manuel işlem olduğu için bu gerçekleşmedi (Musk daha sonra, şu an silinmiş bir mesajda, eski kullanıcılara “birkaç hafta izin verileceğini” tweetledi). Ancak Twitter, The New York Times’ın açık bir küstahlıkla Twitter Blue için ödeme yapmayacağını açıklamasının ardından doğrulama rozetini çoktan kaldırmıştı. Daha sonra ayrıca site “propaganda” olarak etiketlendi.

Twitter ücretsiz onay işaretini kimlere verecek? Kafalar karıştı

En çok takip edilen sitelerden 10.000’inin ve önde gelen 500 reklamverenin, Twitter Blue’ya abone olmaya gerek kalmadan doğrulanmış rozetlerini koruyacağı da bildirildi. Bu, LeBron James ve The White House gibi birkaç üst düzey kullanıcının bir abonelik için asla ödeme yapmayacakları anlamına geliyor.

Beyaz Saray dijital strateji direktörü Rob Flaherty, “Twitter Blue’nun bir hizmet olarak kişi düzeyinde doğrulama sağlamadığını anlıyoruz. Bu nedenle, mavi bir onay işareti artık yalnızca hesabın ücretli bir kullanıcı olduğunun doğrulanması görevi görecek.” dedi. Çok sayıda başka hesap da benzer bir duyguyu tweetledi, bazıları ünlülerin, gazetecilerin ve diğer etkili kullanıcıların Twitter trafiğinin ana itici güçleri olduğunu belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*