Twitter, erişimi kısıtlı tweet’lere etiket koymaya başlıyor

Twitter, daha önce söz verdiği üzere, bu kuralları ihlal ettiğine inandığı tweet’lere bir etiket uygulamaya başladı.

Twitter, politikayı ihlal edebilecek bir tweet tespit ettiğinde, gönderinin erişimini sınırlayacak ve “Görünürlük sınırlıdır: Bu tweet, Twitter’ın nefret dolu davranışlara karşı kurallarını ihlal edebilir” yazan bir etiket uygulayacak. Şirket, önümüzdeki aylarda daha fazla politika ihlali türünü içerecek şekilde etiketleri genişletmeyi planlıyor.

Twitter, kuralları çiğneyen tweet’lerin görünürlüğünü, onları arama sonuçlarının yanı sıra Sizin İçin ve Takip edilen zaman çizelgelerinden hariç tutarak sınırlayacağını da söylüyor. Bu tür tweet’ler yanıtlarda alt sıralara düşecek ve bunlara yanıt vermek, retweetlemek, yer imlerine eklemek veya profillere sabitlemek mümkün olmayacak.

Twitter, erişimi kısıtlı tweet’lere etiket koymaya başlıyor

Twitter, bir tweet’i yanlışlıkla kurallarını ihlal eden bir tweet olarak etiketleyebileceğini, bu nedenle bu tür tweet’lerin yazarlarının geri bildirim sağlayarak karara itiraz edebileceğini belirtti. Ancak şirket, geri bildirimi kabul etmeyebileceğini veya tweet’in normal erişimini geri getiremeyebileceğini de belirtiyor.

Şirket, “Erişim Özgürlüğü Değil, Konuşma Özgürlüğü” felsefesini benimsediği için şu anki sahibi Elon Musk altında daha ılımlı bir yaklaşım benimsemiş durumda. Örneğin, bu ay nefret dolu davranış politikasını sessizce güncelleyerek, trans bireyleri yanlış cinsiyetlendirme ve yanlış adlandırma yasağını kaldırdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*