TOGG’un dünya piyasasına girince en çok zorlanacağı ülkeler belli oldu!

Yerli elektrikli otomobil TOGG’un piyasaya çıkması dünya gündeminde bomba etkisi yaratmaya devam ediyor. Her ne kadar duyurulduğunda asgari ücretliler rahatlıkla alabilecek dense de yerli aracımız yine de muadillerine kıyasla uygun fiyatıyla piyasada soğuk duş etkisi yarattı diyebiliriz.

TOGG piyasaya çıktığında bu ülkelerde zorlanabilir

Ülkemiz için gurur kaynağı olan TOGG, piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere yeni bir markanın elektrikli aracının benimsenmesi biraz zor olabiliyor. Bunun en büyük örneği Porsche‘nin rakiplerinin aksine elektrikli aracı Taycan’ı üretip piyasaya sürmesiydi.

Şirket tanınmış ve güçlü olmasına rağmen piyasada Tesla‘dan sonra elektrikli araçlara geçme konusunda ilk üretime geçen firmalar arasında yer alıyor. Aslında TOGG‘un piyasaya sürüldüğü zamana bakarsak, tüm dünyanın elektrikli araçları konuştuğu zamana denk gelmesi bir avantaj gibi görünüyor.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada satılmasını ve başarılı olmasını dilediğimiz TOGG SUV ve sedan modelleri oldukça ciddi rakip olacak. Tabi ki yerli araçlarımızın da ciddi rakipleri bulunuyor. Özellikle yukarıdaki listede yer alan ülkeler TOGG’un piyasaya girdiğinde en çok zorlanacağı ülkeler diyebiliriz.

2020’de 42 ülke karşılaştırmasına göre Elektrikli araçlarda %74,8 ile Norveç ilk sırada yer alırken, onu İzlanda ve İsveç izliyor. Skalanın diğer ucunda ise %0,064 ile Güney Afrika, %0,070 ile Hindistan ve %0,084 ile Brezilya yer almakta.

Norveç ve İsveç yerli otomobilimiz için zor gibi görünse de orada yaşayan birçok vatandaşımız bulunuyor. TOGG’un tüm dünyada başarılı olmasını diliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*