TOGG T10x için ödenecek olan MTV belli oldu

Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil TOGG T10x, ilk sahibine kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilen yerli SUV modeli, Erdoğan’ın tercih ettiği Anadolu rengindeydi. Aracı teslim almadan önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, şu ifadeleri kullandı: ”Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı ilk meyvelerinden olan Togg’un ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Togg’u bugünden itibaren yollarda görmeye başlıyoruz. Yolun da bahtın da açık olsun diyorum Togg.”

TOGG T10x için ödenecek olan MTV belli oldu

Bir otomobil olarak değil, bir akıllı cihaz olarak lanse edilen TOGG T10x, Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan adına tescil edildi ve 34 EE 2071 plakasını aldı. Tüm bu detaylarla birlikte yerli otomobil için ödenmesi gereken yıllık motorlu taşıtlar vergisi de belli oldu. Buna göre aracın bu yılki MTV’si, 23.180,00 TL olarak belirlendi. Kullanıcılar bu bedeli istedikleri taktirde iki taksitte de ödeyebilecekler.

Resmi Twitter hesabından da bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin gururu, yerli ve millî markamız Togg’un ilk siparişini 2019 yılında biz vermiştik, bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim aldık. Türkiye Yüzyılı’nın ilk meyvelerinden olan Togg, tüm milletimize hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*