TOGG ilk kazasını yaptı! (Doğrulandı!)

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili TOGG, maalesef ilk kazasını gerçekleştirdi. Ankara’nın Sincan ilçesinde meydana gelen kazada, arkadan gelen bir Fiat Palio TOGG’a çarptı. Kaza sonrası sosyal medyada hızlı şekilde gündem olan konu, TOGG’un yedek parça temin edip edemeyeceği oldu. Fakat gözlemciler, otomobilin arka tamponunda hasar oluştuğunu ancak başka herhangi bir noktasında değişime gerek olmadığını belirttiler.

TOGG ilk kazasını yaptı!

Kazada yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi. TOGG ekibi, kazanın ardından herhangi bir açıklamada bulunmazken aracın çarpışma testlerinden başarıyla geçtiği ve kazada da güçlü bir performans sergilediği görüldü. Ayrıca, kazayı incelemek için çalışmaların başlatıldığı da açıklandı.

TOGG, Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketleri tarafından ortak bir girişimle kuruldu. Bu sene ilk sahiplerine kavuşacak olan otomobil, yüksek performansı ve modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca sürdürülebilir bir gelecek için tasarlanmış olmasıyla da öne çıkıyor.

Elektrikli araçlar son yıllarda dünya genelinde popülerlik kazanırken, TOGG gibi yerli üretim araçlar da sektöre yeni bir soluk getiriyor. TOGG’un kazası da, elektrikli araçların güvenilirliği konusunda bir tartışma başlatmış olsa da, aracın başarılı bir çarpışma testinden geçtiği ve güçlü bir performans sergilediği açıklanmıştı. Umarız bu kaza, yerli otomobilimizin ilk ve de son kazası olmuş olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*