TikTok fenomeni Ares neden öldü?

Sosyal medya fenomenlerine karşı olan tutumlar maalesef ki toplumumuzda pek normal değil. Fenomen olan insanlara karşı sert bir tutum gösteren insanlar, bunu maalesef ki bir sonraki seviyeye çıkarıp kaba kuvvet kullanmaya geçmişti. 2020’nin Şubat ayında TikTok fenomeni olan Ares, maalesef ki dövülerek hastanelik edilmişti. Uzun bir süre komada kalan Ares, yaşam ile mücadelesinde yenik düşmüş ve hayatını kaybetmişti.

Ares neden öldürüldü?

Bu olaydan sonra soruşturma başlatan kolluk kuvvetleri 4 kişinin şüpheli olduğunu açıklamıştı. Ares yani gerçek adıyla Şehmuz Özdemir’in ölüm sebebi ise bugün açıklandı. Adli tıp raporuna göre Şehmuz Özdemir başına aldığı 7 farklı ölümcül darbeden beyin zarı enfeksiyonu yaşamış.

Peki, yedi ölümcül darbe sonrası hayata tutunamayan Ares neden dövülerek öldürülmüştü? Olaya karışan sanıklardan biri kız kardeşinin müstehcen fotoğraflarını internette gördüğünü ve bu fotoğrafları Ares’in yüklediğini öne sürmüştü. Video çekme bahanesi ile Ares’i ormana götüren ve öldürüne kadar döven sanık bunu babası ile planladığını da belirtmişti.

Hayatını yitiren Şehmuz Özdemir için ilgili mahkeme, açıklamada bulunarak sanıkların tutukluluğunun devam etmesine karar verdi. Mahkeme; “Kişinin 4 Şubat 2020 tarihinde maruz kaldığı yaralanma ile ölümü arasında illiyet bağı bulunduğu, ölüm olayında maruz kaldığı yaralanma dışında başkaca ortak neden bulunmadığı, mahkemenizce sorulduğu üzere; otopside tespit edilen menenjitin (beyin zarı enfeksiyonu) maruz kaldığı künt kafa travması nedeniyle oluştuğu, mevcut tıbbi belgeler ve otopside tespit edilen bulgulara göre kişinin kafa bölgesine 7 (yedi) adet künt travma uygulanmış olduğu ve ayrıca sol kol ve sol göğüs bölgesi olmak üzere birer adet künt travma bulgusu tespit edildiği ve kafa bölgesinde tespit edilen künt travmaların tamamının ölümüne etkisi bulunduğu oy birliği ile mütalaa olunur.” ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*