The Sims 4 bir müzik festivaline ev sahipliği yapacak!

29 Haziran’da EA, Sims 4′te bir müzik festivaline ev sahipliği yapacak. Müzik festivalinde ünlü pop yıldızı Bebe Rexha yer alacak. Festivalde yer alan diğer isimler arasında şarkıcı ve söz yazarı Joy Oladokun da yer alacak.

Sims bildiğiniz üzere bir tür yaşam simülasyonu oyunu. İlk Sims oyunu 2000 yılında Maxis tarafından geliştirildi ve Electronic Arts tarafından yayınlandı. Oyun o zamandan bugüne popülerliğini kaybetmedi ve dinlendirici özelliğiyle hala çoğu insanın favorisi. Oyun bir çok ek paket içermesiyle herkesin zevkine özel özellikler de sunuyor.

Sims bu sefer çıtayı bir tık daha yukarı taşıyıp konser verecek. Sims Sessions, Sims 4 oyuncularının sanal bir festival alanını keşfetmesine, sanal ürünler satın almasına ve bazı popüler şarkıları dinlemesine olanak sağlayacak. Video oyunlarındaki sanal konserler yeni bir olay değil. Epic Games Fortnite’ta Travis Scott ve Diplo’nun yer aldığı şovlar düzenlemişti. Tiktok’dan meşhur olan şarkıcı Lil Nas X, daha önce Roblox için sahne aldı. Ancak Sims Sessions’ı farklı kılan şey, bazı sanatçıların şarkılarını Sims’in yaratıcısı Will Wright’ın 1996‘da icat ettiği saçma sapan dil olan Simlish’te söylemesi olacak.

Sims festivalinde şarkılar Simlish söylenecek!

2004 yılından bu yana şirket, şarkılarını kurgusal dilde kaydetmek için Carly Rae Jepsen ve Japanese Breakfast gibi yaklaşık 500 sanatçıyla çalıştı. Simlish o kadar popüler ki, festivalde hayranların dil bilgilerini gösterebilecekleri bir karaoke etkinliği de olacak. Karaoke etkinliği Tiktok üzerinden yapılacak. Festivale katılmak için tek ihtiyacınız olan Sims 4’ün bir kopyası.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*