Telegram’a geçmek artık daha kolay!

Bildiğiniz gibi WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini kullanıcılara sunduğundan bu yana gözden düştü. Çünkü şirket kullanıcı verilerini açık açık Facebook ile paylaşacağını söylüyordu ve bunun için kullanıcılarını zorluyordu. Bazı kişiler bunu okumadan onaylasa bile çoğu insan sözleşmeye karşı çıktı. Hatta Avrupa’lıların yeni gizlilik sözleşmesini onaylamasa bile uygulamayı kullanmaya devam edebilecek olması, Türk insanını bir hayli kızdırdı. Yapılan ayrımcılık sonrası herkes akın akın Telegram’a geçmeye başladı.

Telegram’a geçmek artık daha kolay!

Tüm bu gelişmelerin ardından WhatsApp, geri adım atmak durumunda kaldı. Tarihin en büyük dijital göçünü durdurmak isteyen yetkililer, sözleşmeyi onaylama için son tarihi 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a çekti. Bu hamle göçü yavaşlatsa da durdurmaya yetmedi.

Fakat kullanıcıların kafasında bir soru işareti vardı. Kimi kişiler, WhatsApp‘ta bulunan sohbetlerini de kaybetmek istemiyordu. Telegram tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bir özellik ise bu kişileri bir hayli sevindirecek gibi gözüküyor. Öyle ki, artık kullanıcılar WhatsApp görüşme arşivlerini, Telegram‘a sorunsuz bir şekilde aktarabiliyor.

Telegram son dönemlerde 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bir başka mesajlaşma uygulaması olan Signal ise 7.5 milyon yeni kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bakalım ilerleyen günlerde WhatsApp kan kaybetmeye devam edecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*