MIUI 12.5 ile titreşecek Xiaomi modelleri açıklandı!

Xiaomi, MIUI 12.5 ile telefonlarına özel titreşimler ekleyecek. Bu özel titreşimleri destekleyecek olan modeller de bugün belli olmaya başladı.

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesi ile birlikte Mi Haptic adı verilen bir özelliği sisteme ekleyeceğini açıkladı. iPhone’larda yer alan Force Touch özelliğinin daha gelişmiş hali olacak olan Mi Haptic, kullanıcılara bambaşka bir kullanım deneyimi sunacak.

Pop, temel ve net modu olmak üzere üç farklı kategoriye ayrılan Mi Haptic, şimdilik belli başlı Xiaomi telefonlarını destekleyecek.

Pop modu: Xiaomi telefonlarında açılır menüler ve yönlendirmelerde dokunsal geri bildirimlerin daha net olmasını sağlayacak. Bu mod bildirimler, standart dokunsal geri bildirim alanlarına göre çok daha anlaşılır durumda olacak.

Temel modu: Telefona uygulanana düşük frekanslarla dokunsal geri bildirim verilmesini sağlayacak. Bu sayede de titreşimin daha doğal bir şekilde hissedilmesi sağlanacak.

Net modu: Her dokunuş için çok daha yüksek frekanslarda geri bildirim sunulacak. Böylecek çok daha güçlü bir geri bildirim ile kullanıcının farklı bir eylem yaptığı anlaşılabilecek.

Mi Haptic teknolojisini destekleyecek telefonlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 10 Pro

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*