Tartışmalı isim John McAfee’den kötü haber geldi!

İspanyol El Mundo gazetesinin haberine göre, teknoloji girişimcisi ve antivirüs yazılımı geliştiricisi John McAfee bugün hapishane hücresinde ölü bulundu.

Ardından İspanya adalet bakanlığından yapılan bir açıklama haberi doğruladı. Olası ölüm hakkında yorumları ise “Her şey intiharla ölüm olabileceğine işaret ediyor” şeklinde. McAfee, geçen yılın sonundan bu yana vergi kaçırma suçlamasıyla İspanya’da tutukluydu; Reuters’e göre, ABD’ye iadesi de bu sabah onaylanmıştı.

Mart ayında McAfee, kripto para birimindeki işlemleriyle ilgili kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla suçlandı. ABD’li avukatlar, McAfee’yi kripto para türlerini yasadışı bir şekilde tanıtmak için sosyal medyayı kullanmakla suçladı. McAfee’nin ilk şöhreti 1987’de kurduğu antivirüs yazılımı şirketi McAfee Associates’e dayanıyor. Teknoloji girişimcisi 1994’te görevinden istifa etti ve hayatının geri kalanını şirketten uzaklaşarak geçirdi.

McAfee intiharını önceden duyurmuş olabilir!

McAfee’nin aynı zamanda bir katil olduğu da iddialar arasında. Hiçbir zaman resmi olarak suçlanmamasına rağmen, komşusunun Belize’deki ölümünde gözler McAfee’nin üzerindeydi. Sonunda komşusunun ölümünden sorumlu tutuldu, ancak mahkeme tarafından çarptırılan 25 milyon dolarlık cezayı ödemeyi reddetti.

Geçen yıl McAfee, hüküm giymiş seks suçlusu Jeffrey Epstein’ın ölümüyle ilgili bir teoriye atıfta bulunarak intiharına işaret etmiş olabilir. McAfee, “Kendimi bir Epstein olarak asarsam, bunun benim suçum olmayacağını bilin” diye tweet atmıştı. Kesinlikle değişik bir hayat süren McAfee’nin ölüm detayları yakında duyurulacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*