iPhone 13 tasarımı tamamen ortaya çıktı!

iPhone X ile eskisine oranla daha farklı bir tasarım anlayışını benimseyen Apple, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone 12 modeli ile de daha köşeli bir tasarıma geçiş yapmıştı. iPhone 12 serisi bir çok tasarım ödülü aldı ve hem kullanıcılar hem de editörler tarafından büyük beğeniler toplamayı başardı.

Yeni iPhone’ların tasarımları:

iPhone 13 serisi aynı iPhone 12 serisinde olduğu gibi 4 farklı modelden oluşuyor, buna göre eğer yeni seri 4 farklı model ile piyasaya sürülürse iPhone 13 mini olmayacağı iddiaları da asılsız çıkmış oluyor. Sızdırılan prototip manken telefonlardan yola çıkacak olursak iPhone 12 serisi ile 13 serisi arasında tasarımsal açıdan pek fark olmayacağını söylemek pek de yanlış olmaz. Tabii ki de aradaki ufak farklar de göze çarpmıyor değil; örneğin çift kameralı modellerin kamera sensörleri altlı üstlü şekilde değil de çaprazlama şekilde yerleştirilmiş.

Fotoğrafı yayınlayan Sonny Dickson, yeni çıkacak olan iPhone 13 Pro Max modelinin selefi olan iPhone 12 Pro Max’e göre biraz daha büyük olacağını bildiriyor. Henüz bu konuda sızdırılan bir şey olmasa da beklentiler bütün iPhone 13 cihazlarının seleflerine göre biraz daha kalın olması bekleniyor.

Henüz bu cihazın bir manken cihaz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

“Peki iPhone 13 ne zaman gelir?” diye sorarsanız buna “yaşanan çip krizinden dolayı bu sene iPhone’ların normalde olduğuna göre daha geç tanıtılması bekleniyor” diye cevap verebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*