Super Mario beyaz perdeyi sallamaya devam ediyor

Super Mario Bros. Filmi, ikinci haftasında da haftasonu gişesini domine etmeye devam ediyor, seyircileri etkisi altına alıyor ve rekorlar kırıyor. Illumination Studios ve Nintendo işbirliği, ile dünya genelindeki bir numaralı film olan bu yapımın tahmini küresel toplam gişesi Pazar gününe kadar 678 milyon doları geçti.

Dünya çapındaki başarısının yanı sıra, Super Mario Bros. Filmi yerel olarak da büyük bir hit oldu, bu hafta sonu tahmini olarak 87.0 milyon dolarlık üç günlük gişesiyle yerel gişede bir numara oldu ve filmi şimdiye kadar 347.82 milyon dolarlık bir yerel gişeye ulaştırdı.

Super Mario beyaz perdeyi sallamaya devam ediyor

Aynı zamanda uluslararası olarak da bir numaralı film oldu, tahmini hafta sonu gişesi 94 milyon dolar olarak gerçekleşti ve uluslararası gişesi etkileyici bir şekilde 330 milyon dolara ulaştı. Super Mario Bros. Filmi’nin süregelen başarısı, 2023 yılındaki en büyük filmi olarak onu küresel ve yerel gişede, Marvel filmleri Ant-Man ve Wasp: Quantumania’nın önüne geçirdi.

Super Mario Bros. Filmi’nin olağanüstü gişe başarısı, Illumination Studios’un süregelen gişe başarısının sadece bir parçasıdır. Stüdyonun Minions: Rise of Gru filmi, geçen yıl yaz gişesini yerle bir etti. Ve Illumination Studios’un başarısı, ana şirketleri Universal’in animasyon projelerindeki olağanüstü başarılarına da iyi bir şekilde uyuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*