Spotify’dan şok karar! Kepenkler iniyor!

Anlaşmanın imzalanmasından kısa bir süre sonra Spotify, girişimin Locker Room uygulamasının adını Spotify Greenroom olarak değiştirdi ve kapsamını şu şekilde genişletti: spor dışındaki konular. Ardından, neredeyse tam olarak bir yıl önce, akış devi platformu yeniden adlandırdı ve bazı işlevlerini ana Spotify uygulamasına entegre etti.

Bir Spotify sözcüsü Music Ally’ye “Spotify kullanıcılarının canlı sesle nasıl etkileşime girdiğine dair bir süre deneyip öğrendikten sonra Spotify Live uygulamasını kaldırma kararı aldık” dedi. “Spotify ekosisteminde canlı hayran-yaratıcı etkileşimleri için bir gelecek olduğuna inanıyoruz; ancak deneyimimize göre bağımsız bir uygulama mantıklı değil. Sanatçılar ve hayranlar arasındaki canlı etkileşimleri kolaylaştırmak için ileriye doğru keşfetmeye devam edeceğimiz “dinleme partileri”nin sanatçı odaklı kullanım durumunda umut verici sonuçlar gördük.”

Spotify’dan şok karar! Kepenkler iniyor!

Spotify, 2021’de ortamın zirvesindeyken canlı sese geçeceğini ilk duyurduğunda CEO Daniel Ek, formatın her yerde kullanılacağını tahmin etmişti. O sırada “Canlı sesi, her büyük platformun izleyicilerinin birbirleriyle iletişim kurmasının bir yolu olarak kullandığı videolu Hikayeler’e benzer görüyorum” demişti. “Tüm platformların buna sahip olmasını bekliyorum.”

Bununla birlikte, geçen yılın sonunda şirket, bir dizi canlı sesli programı iptal ederek önceki hedeflerinden geri adım attığının sinyalini zaten vermişti. Formattan geri çekilen tek şirketin Spotify olmadığını belirtmekte fayda var. Geçen Mayıs ayında, Facebook da 2021’de tanıttığı kısa biçimli ses paylaşım aracı Soundbites dahil olmak üzere bir dizi ses ürününü kapattığını duyurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*