Sony yeni BRAVIA XR serisi 4K ve 8K TV modellerini tanıttı

Sony, CES 2021 etkinliğinin başlamasına günler kala yeni BRAVIA XR serisi 4K ve 8K TV modellerini tanıttı. Cognitive Processor XR adı verilen yeni işlemci ile gelen bu televizyonlar, sundukları özellikler ile görüntüleme deneyiminde çığır açacak.

Sony’nin yeni TV’lerin kalbinde, insanların görme ve duyma duyularını kopyalamak için tasarlanmış tamamen yeni bir işleme yöntemi kullandığı iddia edilen Sony’nin Cognitive Processor XR bulunuyor.

İşlemci, görüntüleri işlerken ekranı çok sayıda bölgeye bölüyor. Bu bölgelerdeki öğeleri aynı anda analiz ediyor. Daha sonra işlemci, her bir öğe için görüntü parametrelerini, senkronize edilmiş ve gerçekçi görünmeleri için ayarlıyor.

İşlemci ayrıca, 3D Surround ses efekti içinde gelişmiş gerçekçilik için ekrandaki sesle eşleşecek şekilde sinyaldeki ses konumunu analiz ederek ses yeteneklerini geliştiriyor. Bravia XR serisindeki diğer özellikleri arasında BRAVIA CORE akış platformu, Google TV, HDMI 2.1 uyumluluğu ve X-geniş Açı teknolojisi yer alıyor.

Sony ayrıca Mini LED teknolojisine sahip iki yeni Crystal LED Modüler Doğrudan Görünümlü Ekran sistemini duyurdu. C serisi, 1.000.000: 1 kontrast oranına sahip yüksek kontrastlı uygulamalar için tasarlanıyor, B serisi ise 1.800 cd/m2‘lik en yüksek parlaklığa sahip yüksek parlaklık uygulamaları için geliştirilmiş.

Her iki seri de X1 for Crystal LED görüntü işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci geniş görüş açısı ve geniş renk gamı ​​sunuyor. Ayrıca HDR’yi, yüksek yenileme oranlarını ve 3D giriş sinyallerini destekliyor.

Sony’nin yeni Bravia XR TV’leri CES 2021’de sergilenecek. Yeni Sony TV fiyatları Bahar 2021’de açıklanacak. Crystal LED C-serisi ve B-serisi ise 2021 Yazında satışa sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*