Snapdragon 8 Gen 4 gücüyle yok artık dedirtecek!

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1/2 yonga seti serisiyle çıtayı ne kadar aştığını hepimiz biliyoruz. Verimlilik ve performans konusunda sınıfında lider olan çip firmasının bu yıl Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini tanıtması bekleniyor. Bu yonga seti hakkında detaylar kısıtlı iken şimdi Snapdragon 8 Gen 4 için ilk bilgiler geldi. Detaylara göre Snapdragon 8 Gen 4, bildiğimizden ötede bir performans sunacak.

Snapdragon 8 Gen 4 olağanüstü performans artışı sunacak

Weibo’da yer alan bir sızıntıcıdan gelen bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 4, SM8750 kod numarası ile bazı benchmark platformlarında tespit edildi. Bu platformların ışığı altında Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinin Nuvia çekirdeklerinden güç alacağı ortaya çıktı. Böylelikle SD8 Gen 4, Nuvia bazlı ilk yonga seti olacak.

Buna ek olarak Snapdragon 8 Gen 4 yongasının tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde sırasıyla 2,070 ve 9,100 puan aldığı ortaya çıktı. Aynı platformda Snapdragon 8 Gen 3, sırasıyla 1,800 ve 6,500 puan almıştı.

Snapdragon 8 Gen 4 oldukça iddialı gözüküyor. (Qualcomm)

Böylelikle Snapdragon 8 Gen 4 ve Snapragon 8 Gen 3 arasında %40 oranında bir performans farkı olacağını anlıyoruz.

Henüz Snapdragon 8 Gen 4 hakkında bilgiler söylentiden ibaret olsa da Qualcomm markasının piyasaya sürdüğü her yeni yonga setinde %30 ve %40’lık performans artışları görmek mümkün oluyor. Bakalım söylentiler ile netice aynı olacak mı bunu 2024 yılında öğreneceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*