Samsung ve LG’den dev panel anlaşması: Teknoloji harikası ekranlar gelebilir!

Samsung ve LG, potansiyel olarak aslında en büyük iki rakip. İki firmanın da birbirinden harika teknolojilere sahip ekranları bulunuyor. Ancak bu iki büyük dev OLED paneli tedariği için bir araya gelecek.

The Elec’in haberine göre Koreli iki büyük şirket bu konuyla ilgili görüşmelere çoktan başladı. Konuya yakın kaynaklar, anlaşmanın LG Display’in başlangıçta Samsung’a 200.000 ila 300.000 beyaz OLED (W-OLED) panel tedarik etmesini kapsayacağını söylüyor.

LG ve Samsung ortak çalışacak

Samsung Display, sıvı kristal ekran (LCD) üretim işini 2022’de kapattığını ve birçok TV’sinde diğer firmalara ait panelleri kullanacağını açıklamıştı. LG ile yapılan yeni anlaşma eğer gerçekleşirse Samsung, gelecek yılın başlarından itibaren yeni panelleri kullanan televizyonlarını piyasaya sürebilecek. Anlaşma aynı zamanda Samsung’un ürün portföyünü orta ve üst seviye aralığında çeşitlendirmesine de fayda sağlayabilir.

The Elec’in vurguladığı bir diğer konu ise, LG Display’ın bu anlaşmayı imzalaması Samsung’dan ziyade kendisine yarayabilir. Zira LG, önceki yıl önemli zararlar bildirmişti. Şirketin bu yılda rekor üç aylık zarar açıklaması bekleniyor.

OLED paneller, LCD panellere kıyasla üstün görüntü kalitesi sayesinde genellikle daha yüksek kaliteli televizyonlarda kullanılıyor. Ve Samsung bu konuda lider durumda. LG ise LCD panel teknolojisinde iyi işler çıkarıyor. Bu iki şirketin ilerleyen zamanlarda ortak panel üretiminde çalışması, harika teknolojiler barındıran panelleri bizlere sunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*