Kameranın telefonu var sözü gerçeğe dönüşüyor: Xiaomi 13 Ultra yeniliklere doymayacak!

Xiaomi’nin önümüzdeki hafta piyasaya çıkaracağı modeli olan Xiaomi 13 Ultra mobil fotoğraçlığı bir adım öteye taşıyacak. Piyasadaki en iyi kameralı telefonlar arasına rahatlıkla girecek olan bu model oldukça iddialı görünüyor.

Telefon kendi kamerasının haricinde sunulan aksesuarla da epey ilgi çekebilir. Aksesuarın fotoğrafı Çin sosyal ağı Weibo’da ortaya çıkarken, şirketin CEO’su Lei Jun da aksesuarı doğruladı.

Cebinizde telefon değil kamera taşıyacaksınız

Weibo’da yayınlanan yeni posterde, kameralardan aşina olduğumuz şekliyle bir aksesuar bulunuyor. Daha iyi bir tutuş için tasarlanmış tutamağa sahip olan bu aksesuar, Xiaomi 13 Ultra için özel bir kapak görevi de görüyor. Böylece cebinizde yalnızca telefon değil bir nevi kamera taşımış olacaksınız.

Aksesuar ayrıca fiziksel kamera deklanşör düğmesini de barındırıyor. Böylece daha pratik ve hızlı şekilde anı yakalayabileceksiniz. Tetikleyicinin Bluetooth kablosuz bağlantı için çalışıp çalışmayacağı veya Xiaomi 13 Ultra’nın bazı özel pinler içerip içermeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Kamera modülünün çevresinde yazan Ultra Photography Kits yazısının da premium bir hava kattığını söyleyebiliriz. Bu boşluk aynı zamanda 67 mm filtreler için adaptör görevi görebiliyor. Bu aksesuarın küresel pazarda satılıp satılmayacağı ve fiyatının henüz nasıl olacağı bilinmiyor.

Yeni sokak fotoğrafçılığı modu

Weibo’da, özellikle 0,8 saniye boyunca çok hızlı çalıştırılabilen özel bir sokak fotoğrafçılığı modunun da geleceğini gösteren başka bir poster daha yayınlandı. Ancak bu, kesinlikle bu akıllı telefonun tek belirgin özelliği olmayacak.

Xiaomi 13 Ultra kesinlikle DxOMark sıralamasında üst sıralara oturmak için geliyor diyebiliriz. Xiaomi 13 Ultra’nın 18 Nisan saat 13:00’te tanıtılacağını belirtelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*