Samsung, orta segment akıllı telefon modelleri için önemli bir adım atıyor

Samsung’un fotoğraf ve video çekmek için kullandığımız Kamera uygulaması birçok özellik ve mod ile dolu. Son bir yılda, Samsung, kullanıcıların daha yaratıcı olmalarına yardımcı olmak için, üst düzey telefonlarda kamera özelliklerini ve kamera özelleştirmelerini genişletti.

Samsung, 2021’in sonlarında, gelişmiş kullanıcılar için Expert RAW uygulamasını tanıttı ve daha sonra bu uygulamayı Galaxy S20 serisinden başlayarak diğer üst düzey telefonlara da getirdi. Şirket daha sonra Kamera Yardımcısı uygulamasını piyasaya sürdü. Bu uygulama, düzenli Kamera uygulamasının davranışını belirli senaryolarda özelleştirmenize olanak sağlayan birçok seçenek sundu.

Ancak, Expert RAW ve Kamera Yardımcısı uygulamaları, her ne kadar mükemmel olsa da, sadece Samsung’un üst düzey telefonlarına özgüdür. Ancak, Android 14 ve One UI 6.0 güncellemesiyle, en azından Kamera Yardımcısı için bu özgünlük sona erecek gibi görünüyor.

Samsung, orta segment akıllı telefon modelleri için önemli bir adım atıyor

Bir Samsung topluluk moderatörüne göre, şirket, “One UI değişimi sırasında” Galaxy A akıllı telefonlara Kamera Yardımcısı desteği getirmek için çalışıyor. One UI 6.0 açıkça belirtilmemiş olsa da, buradan çıkarılması gereken budur çünkü One UI 5.1.1 çoğunlukla Samsung’un katlanabilir telefonlarıyla sınırlı kalacak.

Kamera Yardımcısı desteği alacak tüm Galaxy A telefonlarının bir listesi de henüz açıklanmadı. Ancak, Samsung, daha orta düzey cihazları da dahil etmeden önce Galaxy A53, Galaxy A54 ve Galaxy A73 gibi cihazlarla sınırlı kalacağını tahmin ediyoruz.

Galaxy A serisi telefonlarda Kamera Yardımcısı’nın neredeyse tüm seçeneklerinin etkinleştirilmesini bekleyebiliriz. Bunların bazıları otomatik HDR yakalama özelliğini kapatma, kamera odaklanmasını daha hızlı yakalama veya daha iyi işleme karar verme, zamanlayıcı ayarlandığında kameranın birden fazla fotoğraf çekmesini zorlamak (özçekimlerde çok kullanışlı), ve daha fazlasını içeriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*