BYD’nin yeni kamyonet modeli, otomotiv dünyasında heyecan yarattı

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi BYD, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Satışları artırmak için “marka” politikasını benimseyen firma, son zamanlarda Dynasty, Ocean, Tengshi ve Yingwang markalarını duyurarak, Şanghay Otomobil Fuarı’nda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şimdi ise internet üzerinde sızdırılan bir dizi görüntü, BYD’in yakında piyasaya sürmeyi planladığı elektrikli kamyonetinin ilk bakışını sunuyor.

BYD, son online sızıntılarla elektrikli kamyonet pazarında büyük bir etki yaratıyor. Otomobil üreticileri genellikle yeni modellerini test ederler. Doğru sonuçlar elde etmek için, araç geliştirme sürecinin son aşamasında kamufle edilerek gerçek dünyada test edilir.

Firmanın geliştirdiği elektrikli kamyonet de bu şekilde sızdırıldı. Görüntüler, rakiplerinden ayrılan çarpıcı ve dinamik bir tasarımı sergiliyor ve BYD’yi elektrikli kamyonet segmentinde söz sahibi bir güç olarak konumlandırıyor. BYD kamyonetinin ön tarafında, ızgarada ve farlarda parlak gümüş süslemeler yer alıyor. Firmanın krom logosu ana odak noktası, farlar ise çizgileriyle güçlü bir görünüm sergiliyor.

BYD’nin yeni kamyonet modeli, otomotiv dünyasında heyecan yarattı

Araç, yan tarafta kullanışlı bir yan basamak ve pratik bir çift sıra koltuklandırma ile donatılmış bir kabin sunuyor. Arka tekerleklerin üzerinde yer alan bir şarj portu kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Yakında piyasaya sürülecek kamyonetin iki güç aktarma sistemi konfigürasyonuyla sunulması bekleniyor ki bunlar hibrit ve tamamen elektrikli modeller. Sektör içerisindeki bazı kaynaklar, BYD elektrikli kamyonetinin hidrolik aktif süspansiyon sistemi, akışlı arka görüş aynaları, Huawei AR-HUD ve benzersiz bir sütun montajlı vites düzeni gibi özelliklere sahip olabileceğini belirtiyor.

Daha önce paylaşılan planlara göre, BYD elektrikli kamyonetini 2023’te piyasaya sunmayı amaçlıyor ve özel bir “profesyonel kişiselleştirme” markası altında piyasaya sürülebilir. Bu çığır açan EV kamyonetinin fiyat aralığının 400.000 ila 600.000 yuan (yaklaşık 60.000 ila 90.000 dolar arasında) olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*