Samsung katlanabilir akıllı telefonlarını en büyük rakibine emanet edecek

Samsung’un bu yıl çıkaracağı son ve tek katlanabilir akıllı telefonları, Galaxy Z Flip 5 ve Fold 5 olacak gibi görünüyor. Üçüncü bir katlanabilir cihazla ilgili söylentiler olsa da bunlar sadece söylenti olarak kalmaya devam edebilir. Yakın zamanda sızdırılan bilgilere göre Samsung, çeşitlilik sağlama planları yapıyor. Buna göre, Güney Koreli şirket LG gibi yerel rakibinden bataryalar temin edecek. Ancak şirketin diğer tedarikçilerle de çalışması bekleniyor.

Elec adlı rapora göre, yaklaşan Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 modelleri, LG tarafından üretilen bataryalarla çalışacak. Şirket, son üç yıldır katlanabilir telefonlar için Samsung’a batarya tedarik ediyordu. LG, ayrıca S serisi ve bazı bütçe dostu akıllı telefonlar için de batarya üretiyor.

Samsung katlanabilir akıllı telefonlarını en büyük rakibine emanet edecek

Ancak Samsung, birden fazla tedarikçi kullanarak güvenli oynamayı tercih edecek. Rapor, LG’nin yanı sıra Samsung SDI ve Çinli Amperex Technology Limited (ATL) firmalarının da telefonların batarya ünitelerini tedarik edeceğini öne sürüyor. Bu hamle, Güney Koreli şirketin karşılaşabileceği herhangi bir tedarik zinciri sorununu önlemeye yardımcı olacaktır.

Elec, Samsung’un katlanabilir telefonlarında kullanacağı bataryaların birincil ve ikincil olarak ikiye ayrılacağını belirtiyor. Ekranın katlanabilir olması nedeniyle büyük ve küçük kapasiteli bir batarya ayrı ayrı kullanılacak. Kapasitelerin önceki modellere neredeyse eşit olması, telefonların gövde ağırlığı, kalınlığı ve ekran boyutunda büyük bir değişiklik olmayacağı anlamına gelir. Elec, tek bir bataryanın maliyetinin yaklaşık 10-15 dolar olacağını ve katlanabilir telefonların iki hücre kullanacağı için toplam maliyetin 30 dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*