Redmi Note serisi artık 100W hızlı şarjı destekleyecek

Xiaomi, Redmi Note serisi altında başarılı bir orta sınıf akıllı telefon serisine sahip. Seri şirket için satış rekorları kırıyor. Bu durum esas olarak, kullanıcıların paralarının karşılığını aldıkları kaliteli cihaz özelliklerine dayanıyor. Ayrıca genellikle premium telefonlarda bulunan bazı ilginç özellikler de serinin bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri.

Cihazınızı şarj etmek artık uzun vakitler almayacak

Bugün Weibo’dan gelen yeni bir rapora göre şirket, Xiaomi, Redmi Note serisi akıllı telefonlara 100W şarj desteği sunmayı planlıyor. Şu anda markanın bu seride sunduğu en yüksek şarj desteği 67W. Kısa süre önce Xiaomi, yeni HyperCharge Hızlı Şarj çözümünü tanıtmıştı. Şirket, bu sistemde 200W kablolu şarjın 4.000 mAh pili yalnızca üç dakikada yüzde 50’ye kadar şarj edebileceğini ve tamamen şarj olmasının yaklaşık sekiz dakika sürdüğünü gösterdi.

Benzer şekilde, 120W kablosuz şarj çözümü, 4.000 mAh pili sadece birkaç dakika içinde yüzde 10’a kadar şarj edebilir. Yüzde 50’ye şarj olması yedi dakika sürecek. Pili tamamen şarj etmek ise sadece 15 dakika alacak. 120W kablosuz HyperCharge, Xiaomi’nin geçen yıl Ekim ayında duyurulan 80W kablosuz şarjının halefi olarak piyasaya sürülmüştü. 80W kablosuz şarj teknolojisi, 4.000 mAh pili 19 dakikada tamamen şarj edebiliyor. Sonuç olarak geliştirmeye bakıldığında, Xiaomi’nin orta sınıf Redmi Note serisi akıllı telefonlar için 100W hızlı şarj desteği sunacağı, markanın premium veya amiral gemisi cihazlarının 200W hızlı şarj desteği ile geleceği görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*