Redmi Note 12 Turbo tasarımı netleşti!

Redmi Note 12 serisi, geçtiğimiz yılın sonunda Çin’de tanıtıldı ve ardından diğer küresel pazarlarda da piyasaya sürüldü. Şu anda üç telefon içeren bu seri oldukça iyi bir fiyat performans oranı sunuyor. Ancak, yakında Redmi, seriyi Note 12 Turbo adlı yeni bir modelle zirveye taşıyacak.

Yeni akıllı telefon, 28 Mart’ta Çin’de tanıtılacak ve arka tarafta yeni bir Snapdragon 7+ Gen 2 yonga seti yer alacak. Henüz resmi lansman gerçekleşmemiş olsa da, birkaç teaser ve sızıntı cihaz hakkında birçok bilgiyi önceden ortaya çıkardı. Bu yazımızda, yaklaşan Redmi Note 12 Turbo hakkındaki tüm ayrıntıları derledik.

Redmi Note 12 Turbo, ciddi donanım özellikleri getirecek, ancak diğer aynı seri telefonlardan çok da farklı görünmesini beklemeyin. Bununla birlikte, bazı önemli değişiklikler var. İlk olarak, şirket diğer Redmi Note 12 modellerinde bulunan büyük kamera yuvasını bıraktı ve bunun yerine Note 12 Turbo’da tek tek lensleri tercih etti.

Redmi Note 12 Turbo tasarımı netleşti!

Cihazın beyaz ve gümüş rengi bitişindeki sızıntılar yayınlandı ancak siyah renkte de sunulacağı söyleniyor. Telefonun arka kısmı, belirgin bir 64MP ana lens dahil olmak üzere üç kamera kesimi içeriyor. Ayrıca, Redmi Note 12 Turbo, çift hoparlöre, USB-C bağlantı noktasına ve üstte bir IR blaster’a sahip. İlginçtir ki, telefon modern akıllı telefonlarda giderek nadirleşen bir özellik olan kulaklık jakı da içeriyor.

Redmi Note 12 Turbo, ince ön çerçeveleri ile iPhone 14‘e ciddi bir rakip olacak. Şirkete göre, telefonun alt kısmı 2,2 mm kalınlığında ve iPhone 14‘ten 0,2 mm daha ince olacak. Yan çerçeveler 1,42 mm kalınlığında olacak, üst çerçeve ise 1,95 mm olacak. Çerçeveler tam olarak homojen olmasa da, telefonun yan çerçeveleri, iPhone 14’ün 2,4 mm’lik çerçevelerinden daha ince olacak. Ayrıca, ekranda küçük bir delik bulunacak. Ayrıca, cihazdaki ekran muhtemelen 6,67 inç olacak. Redmi, OLED panelin 68,7 milyar renk, %100 DCI-P3 renk gamı, 1920Hz PWM Dimming ve HDR10+ sertifikası destekleyeceğini onayladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*