Redmi K40 fiyatı ortaya çıktı! Xiaomi yine yapmış yapacağını!

Xiaomi, önümüzdeki günler karşımıza Redmi K40 ve K40 Pro modelleri ile çıkacak. Amiral gemisi segmentinde yer alacak olan bu iki modelin fiyatı merak ediliyordu. Bugün ise telefonların hem bazı özellikleri hem de fiyatına ilişkin bilgiler sızdırıldı.

Redmi K40 özellikleri belli olmaya başladı

Gelen bilgilere göre Redmi K40 modelinde Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 870 yer alacak. Redmi K40 Pro‘da ise asıl canavar Snapdragon 888 yonga seti kullanılacak.

RAM konusunda telefonların 8 GB ve 12 GB RAM opsiyonları ile geleceği söyleniyor. Baz modellerin fiyatına bakacak olursak; Redmi K40 modeli 350 dolar ve K40 Pro modeli ise 600 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Kamera konusunda ise Redmi’nin 108 Megapiksel veya 64 Megapiksellik bir ana kamera kullanması bekleniyor. Muhtemelen ana modelde üçlü ve Pro modelde ise dörtlü kamera kurulumu yer alıyor.

Telefonların ayrıca ilginç bir şekilde şarj adaptörü olan ve olmayan sürümlerinin olacağı söyleniyor. Şarj adaptörü olan kutu biraz daha büyük olacakken, sadece kablo ve telefonun çıktığı kutu iPhone 12’ninki gibi küçük boyutlarda olacak.

Dünyanın en ucuz amiral gemisi modeli olacak olan K40 ailesinin Türkiye pazarına da geleceği söyleniyor. Umarız Xiaomi, Türkiye pazarı için de uygun fiyat politikası uygular ve 7.000 TL bandında amiral gemisi modeli satın almak mümkün olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*