Realme GT Neo 5 SE’in özellikleri bu defa topluca paylaşıldı

Realme, Şubat ayında GT Neo 5 akıllı telefonunu Çin’de piyasaya sürmüştü ve şimdi 4 Nisan’da Realme GT Neo 5 SE adlı başka bir cihazın lansmanına hazırlanıyor. Yaklaşan akıllı telefonun birçok önemli özelliği teaser’lar ve sızıntılar aracılığıyla açığa çıkarıldı. İşte şimdiye kadar mevcut olan tüm bilgilerin özeti.

Realme, GT Neo 5 SE‘nin görünümüne bir göz atma imkanı sağladı. Telefonun arka ve yanları eğimli, ön yüzü ise düz olacak. Kamera kurulumu, üst kesimde tek bir mercekle yer alan çift kesimli bir yapıya sahip olacak ve alt kesiminde iki kamera sensörü bulunacak. Güç düğmesi sağ tarafta, ses düğmesi ise sol tarafta yer alacak. Telefon, lansmanda Siyah ve Final Fantasy Blue olmak üzere iki renk seçeneği ile piyasaya sürülecek.

Realme GT Neo 5 SE’in özellikleri bu defa topluca paylaşıldı

Realme GT Neo 5 SE’nin ön yüzünde düz bir ekran ve dar çerçeveler bulunacak. Resmi teaser’a göre, ekran 1,5K çözünürlük, 144Hz yenileme hızı ve 2160Hz yüksek frekanslı PWM karartma özelliklerine sahip olacak. Ayrıca teaser görüntüleri, cihazın ekranda bir parmak izi tarayıcısı da içereceğini ortaya koyuyor. Rapora göre, telefon, maksimum 1.400 nit parlaklığa sahip 6,74 inç OLED bir ekrana sahip olacak.

Realme GT Neo 5 SE’nin yeni Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setiyle geleceği doğrulandı. Snapdragon 7+ Gen 2 yonga seti, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile benzer şekilde yapılandırılmıştır. Bu işlemci kümesinin içinde 2,91GHz hızında çalışan bir Cortex-X2 çekirdeği, 2,49GHz hızında çalışan üç Cortex-A710 çekirdeği ve 1,8GHz hızında çalışan dört Cortex-A510 çekirdeği bulunur. Bu, Cortex-X2 prime çekirdeğinin bir 7 serisi yonga setine göre entegre edildiği ilk örnek olduğunu da belirtelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*