PlayStation Türkiye zam işini abarttı! Bu kadarı da ayıp!

Türkiye’de yaşadığımızdan mıdır bilinmez fakat artık zam haberlerine bir şekilde alıştık. Yani herhangi bir ürüne zam gelmiş olması bizleri çok fazla şaşırtmıyor. Elbette bu zamların belli seviyelerle yapılması kaydıyla.

Eğer zam oranı çok yüksek olursa ister istemez bünyemiz sarsılabiliyor. Aynı PlayStation Store Türkiye zamlarında olduğu gibi.

Bilindiği üzere ülkemizde yeni çıkan oyunlar PlayStation Store üzerinde 400 TL ile 500 TL fiyat aralığında satılıyordu. Lakin geçtiğimiz gün bazı oyun fiyatlarının 789 TL, 869 TL gibi absürt etiketlere yükseldiğini gördük.

Bu gerçekten can sıkıcı bir durum. Tamam yeni nesille birlikte zaten oyun fiyatları yükselecekti. Bunu biliyorduk. Fakat şimdiden bu tarz fiyatlar görmek bizler için çok da hoş olmadı.

PlayStation Türkiye zam işini abarttı! Bu kadarı da ayıp!

Son yıllarda oyun oynamanın ciddi bir lüks olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki artık 2 – 3 oyun parası bir asgari ücrete eş değer hale geldi. Dışarıda 50 – 60 birime satılan oyunlar için bizler 700 – 800 birim ödemeye başladık.

Sonra da Türkiye’de oyun sektörü neden gelişmiyor, insanlar neden orijinal oyun almıyorlar, oyunlara neden Türkçe dil desteği gelmiyor diye veryansın ediyoruz. Bu şartlar altında oyun sektörünün gelişmesi absürt bir durum olurdu zaten

Görünen o ki şu anda oyun severler için en karlı yol Game Pass benzeri sistemler. Aylık 50 – 60 TL’lik bir ödeme ile bu servisleri kullanmak bir oyuna 600 – 1000 TL arası absürt fiyatlar ödemekten çok daha iyi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*