iPhone 13 Pro daha tanıtılmadan satışa çıktı! İşte fiyatı

Teknoloji tutkunlarının da bildiği üzere Apple yeni nesil iPhone modellerini bu yılın son çeyreğinde tanıtacak. Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre Apple bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine 4 farklı iPhone modeli ile karşımıza çıkacak.

Bu modeller iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olacak. Peki bu modeller nasıl bir fiyat skalasına sahip olacaklar? Muhtemelen iPhone 13 modelleri yurt dışında iPhone 12 fiyatlarıyla aynı düzeyde olacaktır. Fakat ülkemizde bu sorunun cevabını şimdiden kestirmek hayli güç.

iPhone 13 Pro daha tanıtılmadan satışa çıktı! İşte fiyatı

Daha yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına 3 ay gibi bir süre olmasına rağmen Rusya’nın ünlü mücevher devi Caviar iPhone 13 Pro modelini satışa sundu. Peki nasıl? Tabi ki ön sipariş ile.

Peki Caviar fiyatı nereden tahmin etti? Açık konuşmak gerekirse buna ihtiyaç duyduklarını sanmıyoruz. Çünkü Caviar normal iPhone 13 modelleri satmayacak. Bu modellerden birisi karartılmış titanyum ile kaplanacak ve fiyatı 12750 dolar olacak.

Diğeri ise 7 mikron kalınlığında altınla kaplanacak ve fiyatı 14290 dolar olacak. Yani Caviar’ın bu satışlardan zarar etmesi pek de olası değil diyebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Olur da bu modellerden birisini almak isterseniz Caviar ile iletişime geçip sipariş vermeniz gerekiyor. Fiyat da vergiler hariç 110 bin TL gibi bir meblağa denk düşüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*