Pixel Fold, Samsung’un en yeni ekran teknolojisiyle tanıtılacak

Google, uzun zamandır katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı söylentileriyle anılıyor ve son raporlar şirketin nihayet ilk katlanabilir cihazı olan Pixel Fold’u piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

Çeşitli sızıntılara ve söylentilere göre, Pixel Fold, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro‘da bulunan Tensor G2 yonga seti ile yaklaşık 12GB RAM’e sahip olacak. Cihazın arka tarafında üçlü bir kamera kurulumu olacak. Ancak, en son sızıntılar katlanabilir akıllı telefonun ekran özelliklerine işaret ediyor ve keskin ekran panellerine hayran olanlar için harika haberler olabilir.

Pixel Fold, Samsung’un en yeni ekran teknolojisiyle tanıtılacak

Yaklaşan Google Pixel Fold‘un The Elec tarafından bildirildiği gibi Samsung’un M13 ekran malzeme setini kullanacağı söyleniyor. Bu, Samsung’un Galaxy Z Fold 4 ve Apple’ın yaklaşan iPhone 15 modellerinde bulunan M12 malzeme setinin bir yükseltme olacağı anlamına gelir. M13’ün M12’den nasıl üstün olduğuna dair bir bilgi verilmezken, OLED malzeme seti, kırmızı, yeşil ve mavi piksellerin dopant, ana bilgisayar ve birincil gibi ışık yayan bir katman ve bir ortak katman içerir. Bu, M13’ün ekranın renk doğruluğunu ve performansını artırabileceğini düşündürmektedir.

Pixel Fold’un çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak 2023 yılında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte Google’ın yeni katlanabilir akıllı telefon modelinin Samsung’un Galaxy Z Fold modelleri başta olmak üzere bu cihazlarla nasıl bir rekabet içine gireceği gerçekten büyük merak konusu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*