Apple MacBook Air 15 inç model üretimi hızlandı

Son birkaç aydır Apple’ın daha büyük bir MacBook Air üzerinde çalıştığı söylentileri var ve bu cihazın ekran özellikleri bakımından Pro modeliyle aynı seviyede olacağı iddia ediliyordu. Şimdi ise Apple MacBook Air 15 inç modelinin yakın zamanda piyasaya sürüleceği haberleri dolaşıyor.

Ross Young’un son raporuna göre şirket üretimi planlara göre artırmış durumda. Üretim Şubat ayında başladı, Mart ayında artırıldı ve şimdi tekrar artırıldı. MacBook Air 15 inç modelinin Nisan sonunda veya Mayıs başında resmi olarak piyasaya sürüleceğini düşünüyor. Ancak bu biraz erken görünüyor ve cihazın WWDC sırasında duyurulacağını ve piyasaya çıkışının duyurudan birkaç hafta veya ay sonra olabileceğini tahmin ediyoruz.

Apple MacBook Air 15 inç model üretimi hızlandı

Şirketin bu kez bir Bahar etkinliği planlamadığı görünüyor, aksi takdirde yeni bir dizüstü bilgisayarın açıklanması için uygun bir platform olabilirdi. Şimdi ise, Haziran ayında Dünya Geliştiriciler Konferansı sırasında bir duyuru yapılması daha olası görünüyor.

Tasarım konusuna gelince, M2 destekli Apple MacBook Air’a benzer olması bekleniyor. Laptop’un 15,5 inçlik bir ekran paneli bulunacak ve bu cihaz 15,4 inçlik MacBook Pro’nun yerini alacak. İşlemci için, cihazın M2 ve M2 Pro seçenekleriyle sunulması bekleniyor. Lansman öncesinde önümüzdeki haftalarda daha fazla detayın ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*