Oyun Müzesi Nintendo’nun yardımıyla dev bir ‘Donkey Kong’ kabini yaratıyor

Donkey Kong şu anda dünyanın en büyük filminde başrolü paylaşıyor, bu yüzden onun da aynı derecede devasa bir atari salonu kabinine sahip olması durumu çok uygun.

Müze paylaştığı bir tweet’te Nintendo’nun devasa kabine gerçekten yardım ettiğini belirtti ki bu, şirketin IP’lerini koruduğu için mantıklı. Ne de olsa Donkey Kong, o zamanlar Jumpman ve Mr. Video adlarını kullansa da bilinen bir İtalyan tesisatçının ilk görünüşüydü.

Etkileyici büyüklükteki kabin 30 Haziran’da tam olarak kurulduktan sonra müze ziyaretçileri tarafından gerçek oyunlar için hazır olacak. Tasarımda görebileceğiniz gibi, normal yükseklikte bir kontrol arabirimi bulunuyor, böylece joystick ve düğmelere ulaşmak için bir merdivene tırmanmak zorunda kalmayacaksınız.

Oyun Müzesi Nintendo’nun yardımıyla dev bir ‘Donkey Kong’ kabini yaratıyor

Bu ayrıca dünyadaki en yüksek atari salonu kabini olabilir ancak henüz bununla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Her halükarda, CES 2020’nin 5 metre yüksekliğindeki NBA Jam kabininden ve mevcut Guinness dünya rekorunu elinde tutan benzer boyuttaki Tetris kabininden kesinlikle daha büyük.

Strong Ulusal Oyun Müzesi oyunların tüm biçimlerine kendini adamış bir kuruluş ve World Video Game Hall of Fame’e de ev sahipliği yapıyor. Müze her yıl bu ünlüler listesine yeni oyunlar katıyor ve 2022 için The Legend of Zelda: Ocarina of Time ve Dance Dance Revolution gibi taş gibi klasikler gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*