Nothing Phone (2) yeni bir sertifika aldı: Peki telefonun muhtemel çıkış tarihi ne zaman?

Carl Pei’nin kurduğu yeni teknoloji şirketi Nothing, geçtiğimiz yılın başlarında ilk akıllı telefonunu tanıttı. Şimdi ise, şirketin ikinci telefonu hakkında birçok söylenti dolaşmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan bir raporda, ikinci telefona A065 model numarasının verildiği iddia edilmişti. Bu modelin Hindistan’da da piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Bu beklenti doğru çıkmış olacak ki, model numarası AI065 olan yeni bir Nothing cihazı, BIS yetkililerinin veritabanında ortaya çıktı. Bu, Hindistan’da piyasaya sürülecek olan Phone (2)’nin yerel sürümü olarak görünüyor. BIS listelemesi, şirketin önümüzdeki haftalarda akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor.

BIS listelemesinde cihazın özellikleri hakkında bilgi yer almamakla birlikte, son raporlar cihazın bazı özelliklerini ortaya çıkardı. Qualcomm yetkilisi, ay başlarında Nothing Phone (2)’nin Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceğini açıkladı. Bu nedenle, cihazın yüksek teknik özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Nothing Phone (2) yeni bir sertifika aldı: Peki telefonun muhtemel çıkış tarihi ne zaman?

Nothing Phone (2)’nin, 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED bir ekranı olacağı ve FHD+ çözünürlük desteği ile ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip olacağı söylentileri var. Nothing OS tabanlı Android 13 işletim sistemine sahip olacak.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setinin 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile eşleştirilmesi bekleniyor. Cihazın 5.000mAh bataryası bulunacak. Ancak Phone (2)’nin hızlı şarj özellikleri hakkında bilgi henüz mevcut değil. Önceki modelde olduğu gibi, Phone (2) de kablosuz şarj desteği sunacak.

Phone (2)’nin tasarımı ve kameraları hakkında ise henüz hiçbir detay sızdırılmadı. Önceki nesilde sunulan Glyph arayüzünün geliştirilmiş bir versiyonuna sahip olacağı tahmin ediliyor. Telefonun üçüncü çeyrekte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*