Milyonlarca kişiyi sevindirecek haber! Artık uçaklarda serbest olacak

Uçak yolculuklarında uzun yıllardır güvenlik gerekçesi ile telefonların kapatılması ya da uçak moduna alınması tavsiye ediliyor. Bugüne dek cep telefonunun açık olmasından dolayı yaşanan herhangi bir uçak kazası bulunmasa da yaşanacak en küçük bir sorun birçok insanın hayatını tehlikeye atacağından ötürü şimdiye kadar bu tür bir yol izlendi.

Artık serbest olacak!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ise uçaklarda bu sınırlamalar yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Kendi internet servislerini sunmaya başlayan şirketler bu sayede kullanıcıların dünyadan kopmasının önüne geçiyor. Bu süreçte bir güzel haber de Türk Hava Yolları’ndan geldi.

Bilal Ekşi, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile birlikte yolcuların seyahat sırasında rahatça mesajlaşabileceklerinin müjdesini verdi. THY’nin yeni servisi ile birlikte tıpkı United Airlines’ta olduğu gibi belli başlı uygulamaların kullanımına izin vermesi bekleniyor.

Ekonomi, business fark etmez

Bilal Ekşi, Twitter üzerinden yaptığı bir anket ile müjdeyi verirken, uçak yolculuklarında haberleşmenin önünü açan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Bulutlar üstünde, uçak içinde.. Ekonomi, business fark etmez tüm yolcularımız sevdikleri ile serbestce mesajlaşsalar, iyi olmaz mı?

– Çok iyi olur.
– Çook iyi olur.

THY Genel Müdürü yaptığı paylaşım ile uçak yolculuklarında dış dünya ile haberleşemeyen birçok kişiyi de sevindirmiş oldu. Saatler boyunca havada kalan yolcular böylelikle çok daha rahat haberleşme fırsatı yakalayacaklar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*