Microsoft oyun tarafındaki anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi

Şirket, İspanya merkezli bulut oyun sağlayıcısı Nware ile şirket içinde oluşturduğu PC oyunlarını ve 68,7 milyar dolarlık anlaşma gerçekleştirdi ve Activision Blizzard oyunlarını bu platformda yayınlanmak üzere sunmak için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Microsoft başkanı Brad Smith, “Oyun alanında gelişmekte olan bulut segmenti için henüz erken olsa da, diğer yakın tarihli taahhütlerimizle bir araya gelen bu yeni ortaklık, bulut oyun akış hizmetlerinde bugün olduğundan daha fazla popüler oyun sunacak” dedi. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, “Oyunculara en sevdikleri oyunları oynamaları için daha fazla yol sunma misyonumuzda tam gaz ilerliyoruz” dedi.

Microsoft oyun tarafındaki anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi

NVIDIA’nın GeForce Now’ına benzer bir şekilde Nware, kullanıcılara Steam, Epic Games ve Ubisoft’tan olanlar da dahil olmak üzere bulut üzerinden bir dizi oyun kitaplığına erişim sunuyor. Kullanıcılar, oyunlarını Windows PC’lerde, Android akıllı telefonlarda, tabletlerde ve akıllı TV’lerde yayınlamak için hizmeti kullanabilecekler.

En son anlaşma, Microsoft’un Nintendo, Steam, NVIDIA, Boosteroid, Ubitus ve EE ile oyunlarını bu şirketlerin platformlarında kullanıma sunmak için yaptığı benzer anlaşmaları takip ediyor. Microsoft, planlanan Activision birleşmesinin en büyük rakibi olan Sony’ye, Call of Duty gibi oyunları PlayStation’da tutmak için 10 yıllık bir anlaşma teklif ettiğini söyledi. Ancak Sony teklifi kabul etmedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*