Meta Quest Pro yakında WiFi 6E’yi destekleyecek

Şirketin en üst düzey VR kulaklığı, WiFi 6E desteği kazanıyor. Dolayısıyla, uyumlu bir yönlendiriciniz ve yeterince hızlı bir internet bağlantınız varsa, kulaklığınız 1,6 Gbps’ye kadar hızları destekleyecek.

İlki hariç tüm modellerde mevcut olacak yeni bir özellik de deneyenler için daha hızlı indirmeler sağlayabilir. v53 üretici yazılımını yükledikten sonra, kulaklık kapanmadan önce tüm uygulamalarınızı otomatik olarak güncelleme seçeneğiniz olacak. Meta, bunun, kulaklığınızı tekrar elinize aldığınızda bir uygulama güncellemesi beklemek zorunda kalmamanıza yardımcı olacağını söylüyor. Yine de bu yalnızca daha ateşli Quest kullanıcıları için iyi bir haber. VR oturumlarına birkaç haftada bir geçme eğilimindeyseniz, başlığınızı tekrar taktığınızda uygulamaları güncellemek zorunda kalabilirsiniz. Özellik güç kapatma iletişim kutusundan devre dışı bırakılabiliyor.

Meta Quest Pro yakında WiFi 6E’yi destekleyecek

Ayrıca ebeveynlerin ve velilerin, gençlerin Quest tarayıcısında nelere erişebileceklerini yönetmelerine yardımcı olacak bir başka bir araç da geliyor: Quest Tarayıcı Web Sitesi Kategori Filtresi. Filtre kumar, şiddet ve terörizm gibi belirli kategorilere giren web sitelerini engellemek için kullanılabilecek. Filtreler, cihazlara değil hesaplara bağlı olacak ve Quest mobil uygulamasındaki ebeveyn gözetimi sekmesinden ayarlanabilecek.

Meta Quest Tarayıcısından bahsetmişken, Twitch’i orada izlemek mümkün olacak. Üstelik Meta, Deneysel Ayarlar panelinden test ettiği bazı gelişmiş kamera ayarlarını temel kamera ayarlarına taşıyor. Son olarak, kullanıcılar en sonunda yalnızca mono yerine stereo sesle video kaydetme seçeneğine sahip olacaklar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*