LG telefonunu yapamayınca televizyonunu yapmaya karar verdi!

Telefon sektörüne veda etmesi ile birlikte katlanabilir ekranlı telefon konseptini de iptal eden LG, asıl ustalık alanı olan TV pazarında yandan katlanabilen ekrana sahip yeni bir OLED TV patenti aldı. Her ne kadar LG daha öncesinde de katlanabilir TV sergilemiş olsa da; yeni patentlenen TV şu zamana kadar görülmeyen cinsten.

Yabancı teknoloji basınında raporlanan verilere göre Güney Kore’nin dev TV üreticisi LG, The Hague International Design System isimli endüstiriyel tasarım temsilcisi tarafından bir tasarım patenti aldı. “Yuvarlanabilir ekranlı televizyon” (yada resmi haliyle “Television with rollable display”) ismini alan bu patent ile birlikte TV’nin hoparlör şeklindeki kenar kısımları tutularak iç kısmı uzatılıyor ve bu sayede TV genişleyebiliyor.

LG tarafından daha önce sergilenen LG Signature OLED TV R’yi zaten bundan 2 yıl öncesinde sizinle paylaşmıştık. Yeni patentlenen model LG Signature OLED TV R’den farklı olarak daha kompakt, ayrıca dikine doğru açılmak yerine yatay düzlemde genişleyecek.

Kapatıldığında ayağı ile birlikte T şeklinde görünen cihaz ile ilgili ne yazık ki çok fazla bilgiye sahip değiliz. Elimizdeki sızıntılara göre cihaz OLED bir panele sahip olacak ve 16:9 görüntü formatında olacak. Ek olarak cihazın 4K çözünürlük ile gelmesi bekleniyor.

LG’nin bu tasarım dilinin Ekim 2020’de tanıtılan TCL’in CSOT Rollable TV’ye benzediğini söylesek pek de yanlış olmaz.

Şirketin şuan için bu ürünü bir prototip olarak mı geliştirdiği, yoksa gerçekten satışa sunmak için mi hazırladığı bilinmiyor ancak TV’nin aşırı fütüristik durması ve kompakt bir yapıda olması kullanıcıların ve diğer TV üreticilerinin dikkatini çekecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*