LG için Samsung ve Apple birbirine düştü!

LG akıllı telefon pazarından çekiliyor. Şirketin sektörden çekilmesiyle boşalan mağazaları ise Apple ve Samsung‘un radarında. Daha önce Apple’ın LG ile iPhone ve hatta diğer Apple ürünlerini satmak için görüşmede olduklarını bildirmiştik.

Apple ve LG boş kalacak olan LG mağazalarında Apple için ayrı bir köşe kurulması üzerine görüşüyordu. Bu köşe Apple’ın kendi çalışanlarına ayrılacak ve sadece Apple ürünlerine odaklanacaktı. Ancak konuya şimdi Samsung da dahil oldu.

LG mağazaları büyük şirketlerin ağına takılmış durumda!

LG’nin Güney Kore’deki LG Best Shop lokasyonlarında iPhone satma planları Samsung tarafından bölündü. Samsung durumdan rahatsız olup böyle bir hareketin iki şirket tarafından 2018’de imzalanan anlaşmaya ters düştüğünü söylüyor. Samsung’a göre LG’nin işlettiği mağazalarda yalnızca LG yapımı telefonlar satılabilir. Görünüşe göre LG ve Samsung her iki şirketi de başka ürün satmaktan alıkoyacak olan bir anlaşma imzalamış.

Ancak LG, anlaşmada büyük bir değişiklik olması durumunda yeniden müzakere edilebileceğini söyleyen bir maddeye işaret ediyor. LG mobil işinden ayrıldığında işler gerçekten de büyük ölçüde değişti. Anlaşmayı onaylayan kurulum da LG’nin hareketini şüpheli buluyor. Ancak başka bir yetkiliye göre koşullar göz önüne alındığında yeniden bir müzakerenin yapılması olası.

Samsung, iPhone’ların Kore’deki 400’den fazla LG mağazasında satışa sunulmasının 5G akıllı telefonlarının pazar payını tehdit edeceğinden korkuyor. Neticede Apple, dünya çapında en büyük 5G telefon satıcısı. Şu anda konuyla ilgili görüşmeler sürüyor ve cephede ne gibi bir karar çıkacak bekleyip göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*